Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Vieta mieste – pagrindinis kriterijus, renkantis būstą
2018-11-09

Bene kiekvienas specialistas pasakys, kad trys svarbiausi nekilnojamojo turto kriterijai yra: vieta, vieta ir dar kartą vieta. Pastatas gali keistis, tačiau lokacija – visada liks ta pati. Žinoma, pasirinkimas kur gyventi labai priklauso tiek nuo gyvenimo būdo, tiek ir nuo galimybių. Tačiau šis sprendimas lems tikrai daug – pradedant kasdienėmis išlaidomis ir baigiant gyvenimo kokybe apskritai.

Pasak „Realco“ pardavimų direktoriaus Marijono Chmieliausko, projekto vieta yra vienas iš esminių faktorių, sąlygojančių būsto kainą. Tačiau tuo pačiu jis prideda, kad kliento požiūriu, aspektai, kurie apibrėžia vietą kaip gerą gali būti labai individualūs.

„Tai labai priklauso nuo gyvenimo būdo  Vieniems svarbiau yra gyvenimo tempas: greitai pasiekiami barai, kavinės, kiti socialiniai objektai, gera infrastruktūra ir pan. Kitiems labiau norisi gamtos elementų, noras turėti žymiai didesnį būstą, turėti daug gyvūnų ar mišką prie namų – kalbėjo M.Chmieliauskas.

Aukso vidurys – gamtos apsuptis vidury miesto

Vienas iš projektų, siekiantis patenkinti daugelio šiuolaikinių vilniečių poreikius, yra naujasis „Linkmenų ežerų“ kvartalas Šnipiškių mikrorajone. Marijono Chmieliausko teigimu, ji buvo pasirinkta kaip aukso vidurys, siekiant atliepti abu norus: gyventi arti centro ir turėti gamtos lopinėlį šalia namų.

„Šioje miesto vietoje gerai išvystyta tiek socialinė, tiek ir transporto infrastruktūra. Tačiau ne mažiau svarbus yra ir gamtos elementas. Senosios Neries vagos palikti ežerėliai yra tikrai įdomus gamtos darinys, kuris patenkina žmonių, norinčių būti arčiau gamtos, poreikius. Šie aspektai buvo vieni pagrindinių, kodėl kvartalui buvo pasirinkta ši vieta“, – pasakojo „Realco“ pardavimų vadovas.

Ober-Haus“ generalinio direktoriaus nuomone, tokie besivystantys rajonai, kaip atsinaujinanti Šnipiškių dalis turi labai dideles perspektyvas. Žaliosios zonos, arti esantys prekybos centrai ir pėsčiomis per maždaug 15 minučių pasiekiama centrinė miesto dalis, pasak pašnekovo, yra labai reikšmingi privalumai.

Didžioji dauguma norėtų gyventi arčiau centro

Didžioji dauguma miestų gyventojų pageidautų gyventi arčiau centro. Centre ir aplink centrą esantys rajonai visada laimi prieš miesto periferijoje esančius objektus. Tai reiškia greitą ne tik prekybos centrų, bet ir vadinamųjų, istorinių ar socialinės paskirties objektų pasiekiamumą, teigia „Ober-Haus“ generalinis direktorius Remigijus Pleteras.

Paprastai net tokie trūkumai kaip nepatogumas ir brangumas laikyti automobilį, aukštesni triukšmo ar užterštumo lygiai tampa ne tokie svarbūs, jei tai yra vieta arčiau centro. Žinoma, tai sąlygoja ir nekilnojamojo turto kainą, kuri artėjant link centro kyla. Lyginant kvadratinio metro kainą senamiestyje ir miesto pakraščiuose, ji gali skirtis ir 3-4 kartus. „Kaip bebūtų, tai yra tokia investicija, kuri laikui bėgant vertės nepraras, o butas arti centro visada bus paklausus net vėliau panorėjus jį parduoti ar išnuomoti“, teigė „Ober-Haus“ generalinis direktorius.