Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Patarimai įsirengiant naują būstą: ko nepamiršti ir kaip išvengti nesklandumų
2019-12-05

Pagaliau įgyvendinus svajonę ir įsigijus naujos statybos butą, kartu su laime ateina ir didelė atsakomybė – o kaip tinkamai jį įsirengti, kad gyvenimas naujuose namuose būtų patogus, praktiškas ir jaukus. Dauguma naujos statybos būstų yra parduodami su daline apdaila. Tai reiškia, kad nemažai planavimo ir įrengimo darbų teks atlikti pačiam gyventojui: išdažyti sienas, iškloti grindis, išvedžioti vėdinimo vamzdynus po visas patalpas, įsirengti vidaus duris, apstatyti baldais ir buitine technika. Tačiau tuo pačiu dalinė apdaila suteikia galimybę įgyvendinti savo asmeninę viziją. Kadangi didžioji dalis naujakurių yra jauni žmonės, daugumai tai yra pirmasis būstas. Dažnai nesant didelės patirties, kyla daug klausimų, susijusių su namų remontu ir apstatymu. Kad įsirengimas būtų lengvesnis, dalijamės keletu naudingų patarimų naujakuriams.

Įvertinkite tai, ko jums iš tikrųjų reikia

Kiekvienas savo galvoje nešiojasi viziją, kaip turi atrodyti jo svajonių būstas. Dažniausiai ši svajonė primena įspūdingus žurnaluose matomus vaizdus. Tačiau tai, kas atrodo gražu, ne visuomet yra praktiška. Įsirengus būstą iš paveiksliuko, vėliau galima stipriai pasigailėti, nes namai visų pirma skirti kasdieniam gyvenimui, o ne fotosesijoms, todėl jie turi būti patogūs. Tam, kad taip ir būtų, išmokite sau užduoti klausimą: „Ar man to reikia?“. Taikykite jį kiekvienam namų kampeliui, daiktui ir interjero detalei. Įsivaizduokite save gaminantį maistą, skaitantį knygą, žiūrintį televizorių ar lyginantį drabužius. Šie kasdieniai veiksmai turi būti sklandūs ir patogūs. Galbūt jums labai patinka šviestuvas iš žurnalo viršelio. Bet ar jis skleidžia pakankamai šviesos? Ar jums jo tikrai reikia? Gal baldų salone puikuojasi labai gražus naujo modelio valgomojo stalas. Bet ar prie jo tilps visa šeima? Ir tos atviros knygų lentynos per visą sieną taip dailiai atrodytų svetainėje. Bet ar nepabos valyti dulkių? Žinome, kaip smagu įsigyti gražų daiktą, tačiau pirminė euforija greitai praeina, o praktiškumas lieka visam gyvenimui.

Sudarykite perkamų daiktų sąrašą

Viena didžiausių klaidų, kurią daro naujakuriai, yra emocinis apsipirkimas. Praeidami pro parduotuvę, vitrinoje pamatote gražų staliuką, tačiau parvažiavus namo, paaiškėja, kad jo matmenys netinkami jūsų svetainei. Susigundę akcija, nusiperkate kilimą, bet pasirodo, kad jis per mažas. O įsigiję senovinę vazą suprantate, kad nebeliko pinigų virtuvės kėdėms. Tokių situacijų daugybė. Jų išvengti galima tik vienu būdu: susidaryti tikslų kiekvienos būsto erdvės daiktų sąrašą ir stropiai jo laikytis. Maža to, prie kiekvieno baldo ar interjero detalės iš karto pasižymėkite jos galimus matmenis. Būtinai išsimatuokite ir durų staktas. Nustebtumėte sužinoję, kaip dažnai įsigyti daiktai tiesiog netelpa pro duris. Visuomet nešiokitės savo sąrašą su savimi, kad bet kuriuo metu galėtumėte patikrinti, ar parduotuvėje pamatytas daiktas atitinka jūsų kriterijus. Sąrašas padės ne tik išvengti blogų pirkinių, bet ir laikytis biudžeto ir neišleisti pinigų veltui.

Nebūtina visko įsigyti iš karto

Dažnas naujakurys mano, kad pirmiausiai turi tobulai įrengti naują būstą ir tik tuomet gali atsikraustyti gyventi. Be to, visi baldai, indai ir interjero detalės turi būti nauji. Tai sukelia nemažai streso ir sukuria išties didelį spaudimą piniginei. Tačiau iš tikrųjų prieš kraustantis svarbiausia tiesiog atlikti pagrindinius remonto darbus. Kai jie bus baigti, galima įsigyti esminius baldus, be kurių neįmanoma gyventi, o visa kita nusipirkti pamažu. Kad būtų paprasčiau planuoti ir smagiau laukti, verta susidaryti kalendorių, pagal kurį bus perkami nauji baldai ar indai.

Apgalvokite kiekvieno kambario vaidmenį

Priskirdami kiekvienai zonai vaidmenį savo gyvenime, pagalvokite ir apie veiklas, kuriomis užsiimsite jose. Galbūt miegamajame mėgstate skaityti knygas, bet nenorite to daryti lovoje? Tuomet numatykite vietą atskiram knygų skaitymo kampeliui, kuriame jaukiai įsikurs minkštas fotelis. Dažnai sulaukiate svečių, su kuriais mėgstate žaisti stalo žaidimus? Tuomet svetainėje įrenkite patogią ir erdvią žaidimų vietą. Turėdami omenyje šias funkcijas, galėsite lengviau ir iš pirmo karto sukurti ne tik gražų, bet ir praktišką visų patalpų interjerą bei baldų išdėstymą.

Ir dar keletas patarimų:

  • Jei planuojate triukšmingus remonto darbus, o aplinkui jau gyvena kaimynai, būtinai juos apie tai įspėkite. Tuo pačiu bus proga su jais susipažinti;
  • Jeigu namuose yra mažų erdvių, išdažykite jas šviesiomis, lengvomis spalvomis, kurios optiškai padidins patalpas;
  • Apstatydami namus, stenkitės apgalvoti judėjimą tarp baldų ir patalpų. Praėjimai turi būti dideli ir patogūs, o jūs, kiekvieną kartą atsistodami nuo sofos, neturėtumėte įtraukti pilvo, kad tilptumėte praeiti tarp komodos ir stalo;
  • Jeigu įsirengėte namus ir jaučiate, kad juose kažko trūksta, jaukumo visuomet suteikia tokios mažos detalės kaip žvakės, vazoniniai augalai, nuotraukų rėmeliai ar nedideli kilimėliai;
  • Venkite chaoso ir per didelio daiktų kiekio namuose – tai slegia ir fiziškai, ir emociškai;
  • Atminkite, kad jūsų namuose nebūtinai kiekvienas daiktas turi derėti vienas su kitu. Svarbiausia, kad jus suptų jaukios ir jums svarbios detalės.

Visa „Realco“ komanda linki jums sėkmingo įsikūrimo!