Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku
Ko nepamiršti persikraustant į naujus namus
2019-05-30

Ilgai lauktas persikraustymas į naujus namus dažniausiai būna širdį glostantis ir pakylėtas procesas, tačiau kartu jis kelia nemažai rūpesčių. Tiek daug visko reikia prisiminti: pasirūpinti senais namais ir tuo pačiu nieko nepamiršti keliantis į naują būstą, pradedant perkraustymo klausimais, baigiant dokumentais. Nieko keisto, kad kai kurie dalykai ima ir pasimiršta, o jeigu kraustotės pirmą kartą gyvenime, galbūt net neateina į galvą, nes tiesiog neturite tokios patirties. Kad taip nenutiktų, nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ pateikia keletą aktualių patarimų, ko svarbu nepamiršti persikraustymo proceso metu.

Praneškite apie pasikeitusį adresą

Dar prieš išsikraustydami į naujus namus, nepamirškite persiregistruoti nauju adresu, kad visos svarbiausios valstybinės ir komercinės įstaigos žinotų, kur jus rasti, kur siųsti laiškus, mokesčių sąskaitas, balsavimo biuletenius, kur pristatyti įsigytas prekes, prenumeruojamą spaudą. Be to, įsikūrę naujuose namuose iš karto patikrinkite, ar jūsų pašto dėžutė tvarkinga, ar turite raktą, ar ant jos aiškiai matomas numeris. Tik tokiu atveju paštininkai jums galės pateikti korespondenciją.

Informuokite kaimynus, kad išsikraustote

Persikraustymas į naujus namus yra didelis įvykis, todėl apie jį tikrai papasakosite savo artimiausiems šeimos nariams ar draugams. Tačiau lieka daugybė žmonių ir įmonių, kurios apie tai nežinos. Na, tikriausiai ir neįmanoma informuoti visų, kas turi jūsų seną adresą. Dažnai į seną butą kurį laiką vis dar ateina įvairūs bankų, draudimo bendrovių, netgi komunalinių įstaigų laiškai. Tokiu atveju verta palaikyti kontaktą su buvusiais kaimynais ir naujaisiais jūsų buto savininkais. Prieš išsikraustydami palikite jiems savo kontaktus ir paprašykite informuoti, jei kas nors jūsų teirautųsi senuoju adresu ar ateitų korespondencija jūsų vardu. Taip būsite tikri, kad nepraleisite jokios svarbios informacijos.

Susipažinkite su naujais kaimynais

Susipažinkite su kaimynais dar prieš kraustydamiesi į naujus namus. Tokiu būdu iš karto užmegsite gražius santykius su žmonėmis, šalia kurių gyvensite. Be to, čia jau įsikūrę gyventojai gali jums pasiūlyti savo pagalbą kraustantis ar duoti naudingų patarimų, pavyzdžiui, per kurias duris patogiau nešti didelius daiktus, kaip atidaryti garažo vartus ir pan. Gražus bendravimas tarp kaimynų yra vienas pagrindinių malonios ir saugios kaimynystės kriterijų.

Patikrinkite raktus

Įsitikinkite, kad turite visus naujų namų raktus. Juk būna visko: raktus galima sumaišyti, pamiršti, todėl tą minutę, kai juos atsiimate iš pardavėjo, pereikite per visas namų vietas ir patikrinkite, ar turite raktus nuo visų durų, ar jūsų turimi raktai joms tinka. Nepamirškite ir kitų vietų: sandėliuko, rūsio, namo lauko durų, garažo, vartų. Geriausia viską išsiaiškinti ir pasitikrinti iš karto, kad paskui nepatektumėte į nemalonią situaciją.

Išsiaiškinkite, kur yra artimiausi svarbūs objektai

Prieš atsikraustydami į naujus namus apeikite visą kvartalą ir įsidėmėkite, kur ir kokie svarbiausi objektai įsikūrę. Dažniausiai, kai jų iš tikro prireikia, nebūna laiko aiškintis, todėl verta tam paskirti laiko iš anksto, kad jaustumėtės ramiai ir užtikrintai. Svarbiausia žinoti, kur yra artimiausia gydymo įstaiga, odontologijos klinika, vaistinė bei veterinarijos klinika, jei turite augintinių. Taip pat panagrinėkite šalia esančias viešojo transporto stoteles ir maršrutus, kad žinotumėte keliavimo galimybes, jei kurį šaltą rytą netikėtai neužsivestų automobilis. Be to, artimiausio serviso, degalinės ir plovyklos kontaktai taip pat nepamaišys.

Susipažinkite su namo taisyklėmis

Vienas svarbiausių patarimų naujakuriams – susipažinti su namo, į kurį atsikraustote, taisyklėmis. Tokios egzistuoja praktiškai kiekvienoje bendrijoje, tiesiog vienur jos yra aiškiai surašytos, kitur – žodinės, bet ne ką mažiau svarbios. Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo, todėl atvykus reikėtų pasidomėti, ką gyventojai yra sutarę, kokiomis taisyklėmis ir kodėl vadovaujasi. Taip išvengsite nesusipratimų ir nepateksite į nemalonias situacijas su kaimynais.

Susirašykite avarinių tarnybų kontaktus

Vos tik įsikėlus į naujus namus, vertėtų išsiaiškinti visų avarinių tarnybų kontaktus ir juos laikyti greitai pasiekiamoje vietoje. Svarbiausi kontaktai, kurių gali prireikti: vandens, dujų, energijos tiekimo avarinės tarnybos, taip pat namą aptarnaujančios priežiūros įstaigos ar namo pirmininko kontaktai.

Kad kraustymasis nekeltų didžiulio streso, svarbu jam pasiruošti iš anksto ir viską detaliai susiplanuoti. Kai visi svarbiausi ir netgi mažiau reikšmingi klausimai suguls popieriaus lape, jums beliks dėlioti pliusiukus ir džiaugtis, jog nieko nepamiršote. Visa nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovės „Realco“ komanda linki jums lengvo persikraustymo!